Kamera Bakım & Onarım

Aliağa Güvenlik & Kamera Sistemleri

Kamera Bakım & Onarım

Kamera Bakım & Onarım

Kamera Bakım&Onarım

 

Aliağa kamera bakım & onarım firmaları içinde nitelikli hizmetleri ile söz sahibi olan firmamız, işlevselliği estetik ile aynı paydada buluşturur. En kaliteli ve gelişmiş güvenlik kamerası modelleri ile zengin çeşitlilik sunan firmamızın geniş faaliyet ağı, kamera bakım ve onarım işlerini de kapsar.

Etkin çözümleri ve modern ihtiyaçlara uygunluk sağlayan yenilikçi teknolojileriyle Aliağa Güvenlik ve Kamera Sistemleri, hem kurumların hem de bireylerin gereksinimlerine aynı özenle yanıt verir.

Siz de hem aradığınız kamera modelini firmamızın ürün gamında bularak avantajlı fiyata satın alabilir, hem de kamera onarım ve bakım hizmetlerimizden câzip fiyatlandırma garantisi ve yüksek kalite güvencesi ile yararlanabilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Bakım&Onarım Neden Önemli?

Can ve mal güvenliğinin korunması, çalışma veriminin yükseltilmesi, caydırıcılık sağlanarak suç oranlarının azaltılması ve suçluların tespit edilmesinde önemli bir yere sahip güvenlik kameraları belli aralıklarla bakım ve bazen onarıma gereksinim duyar.

Zîrâ; aygıtların verimlilik ve dayanıklılığını koruması, uzun ömürlü olması düzenli bakım yapılmasına bağlıdır. Ayrıca bu, sorunların erken tespit edilerek müdâhalede bulunulması açısından da oldukça önemlidir.

Güvenlik kameralarını meydana getiren parçalar çok hassas yapılıdır. Toz ve benzeri çevresel etkenler, teknik faktörler ya da elektriksel problemler nedeniyle zarar görebilir.

Yıpranma, eskime, arızalanma gibi durumlarda gerekli aksiyonların alınması, kamera modelinin eski fonksiyonelliğine kavuşturularak yıllar boyu sorunsuz kullanılabilmesi için büyük öneme sahiptir.

Ne var ki; bu noktada profesyonel bir destek almak, cihazın daha fazla zarar görmemesi açısından son derece mühimdir. Aksi takdirde yanlış bir müdâhale, kameranızın kullanılamaz hâle gelmesiyle dahi sonuçlanabilir.

Bu doğrultuda, Aliağa kamera bakım onarım firmamızdan hizmet alarak kavuşacağınız bazı avantajlar şöyledir:

 1. Yapıların ve insan güvenliğinin korunmasında etkin rol üstlenen güvenlik kameraları; doğru montaj, düzenli bakım ve zamanında onarım işlemleriyle üstün performans seviyesini muhafaza eder. Böylelikle işlevlerini sağlıklı bir biçimde yerine getirerek güvenlik sisteminin baş aktörlerinden biri olmayı sürdürür.
 2. Belli periyodlar hâlinde bakımı sağlanan kameralar, optimum görüntü kalitesi elde etme fırsatı verir. Bu sayede ev ve iş yerlerinde kamera eksikliğine bağlı oluşabilecek zararları bertaraf eder. (Delil yetersizliği, personel denetiminin yapılamaması vb.)
 3. Aylık ve yıllık kamera bakımı, size pahalıya mâl olacak sorunların önüne geçmenizi ve meydana gelen problemleri daha az mâliyetle gidermenizi mümkün kılar.
 4. Yüksek bütçe ödeyerek satın aldığınız güvenlik kameralarının ölü yatırıma dönüşmesini bakım ve onarım hizmetleriyle engeller; bilakis bu cihazları hem bugününüze, hem de geleceğinize yönelik iyi bir yatırım hâline getirirsiniz.
 5. Kamerayı oluşturan donanımların âtıl duruma gelmesine mânî olan bakım hizmeti; dış müdâhaleler, aşırı sıcak veya yağmur ve fırtına  gibi kötü hava şartları nedeniyle ortaya çıkan olumsuzluklara da çözüm sunar.

Örneğin; lenslerde kir ve toz birikmesi, kablo bağlantılarının bozulması, görüntü açılarının değişmesi bunlardan bazılarıdır.

 1. Öte yandan; onlarca kameranın bulunduğu yerler için, periyodik bakım sözleşmesi yapmanın önemi büyüktür. Çoklu kamera barındıran sistemlerde yaşanan arızalar, açı ve kalite problemleri daha geç fark edilebilir.

O nedenle yüksek adetli güvenlik kamerasına sahip işletmelerin; sorunları gözden kaçırmamak ve gereksiz masraflara katlanma mecburiyetinde kalmamak adına, yıllık bakım sözleşmesi imzamaları önerilir.

Siz de; Aliağa kamera bakım onarım firmaları içinde tercihinizi bizden yana kullanarak bu avantajlara sahip olabilir, kendinizi daha emniyette hissetmenizi sağlayarak hayatınıza güzel bir dokunuş yapacak güvenlik ürünlerine yine firmamız sayesinde ulaşabilirsiniz.

Kamera sistemlerinin ofisler, depo gibi kontrolü zor ve geniş alanlar; site, apartman ve müstakil konutlar için eşsiz bir öneme sahip olduğunun bilinciyle hareket eden firmamız, bu anlayışını tüm faaliyetlerine yansıtır.

Her türlü kamera bakım ve onarım ihtiyacınız için tercih edebileceğiniz firmamızın yetkin ve deneyimli personelleri, cihazlarınızdan en iyi randımanı alabilmeniz için ne gerekiyorsa titizlikle uygulayacaktır.

Dilerseniz ürünlerinizi kargo ile firmamıza gönderebileceğniz gibi, adresinize gelmemizi talep ederek yerinde teknik servis hizmetimizden yararlanmanız da mümkündür.

Öyleyse; hem garanti süresi kapsamında olan hem de garantisi dolmuş tüm ürünleriniz için bize müracaat edebilirsiniz. Ayrıca; güvenlik sistemlerinizin kamera dışındaki farklı öğeleri ve bunlara entegre çalışan parçalar ile ilgili sorunlarda da kapımızı çalabilir, cihazlarınızın kurulumundan kontrol ve tamirine kadar her konuda bizden destek alabilirsiniz.

En Yaygın Kamera Arızaları – Sık Karşılaşılan Güvenlik Kamerası Sorunları:

Profesyonel destek almayı gerektiren ve Aliağa kamera bakım onarım firmamıza en sık başvuru nedeni olan bazı problemleri şu şekilde listeleyebiliriz:

 1. Kamera/DVR şifresini unuttum.
 2. Sinyal yok.
 3. Güvenlik kameramı uzaktan izleyemiyorum.
 4. Kamera geç yanıt veriyor.
 5. Görüntüler bulanık, donuk, aşırı parlak veya şeritler geçiyor.
 6. Görüntünün kalitesi/çözünürlüğü düştü.
 7. Resim geçişleri esnasında titremeler oluyor.
 8. Kamera görüntüleri çok karanlık ya da hiç yok.
 9. Kayıt cihazı ısınıyor veya görüntü vermiyor.
 10. DVR kayıt cihazı başlangıç ekranında kalıyor.
 11. Multiplexer kaydında bozukluk mevcut.
 12. Kamera açıları bozuldu.
 13. Piksel sorunları yaşıyorum.
 14. Görüntülerde kıpırdamalar oluyor.

Bunların yanı sıra;

 • Lenslerin kirlenmesi,
 • Gece görüş bozukluğu,
 • BNC soket ve power jack bozuklukları,
 • Kayıt cihazı, yazılım ve anakart arızaları,
 • Odaklanma sorunları,
 • Kablolama ve adaptör problemleri,
 • Yanlış güç bağlantıları da en çok gözlemlenen kamera arızalarından birkaçı durumundadır.

Tüm kamera onarım ve bakım işlemlerini eksiksiz îfâ ederek hızlı ve etkili çözümler üreten firmamız; sizin bu alandaki talep ve beklentilerinizi de, tam donanımlı ekipman ve personel kadrosuyla yerine getirecektir.

Sony, Balitech, Samsung, Desi, Opax ve Pronet gibi pek çok seçkin markanın güvenlik kamera modelleri için hizmet sunan firmamız, cihazınızın özellikleri ile uyumlu yöntem ve ekipmanları ustalıkla kullanacaktır.

Kamera Teknik Destek Hizmetleri Nelerdir? Aliağa Kamera Bakım&Onarım Hizmetleri:

Her aşamasında titiz işçiliğin kendini gösterdiği Aliağa kamera teknik destek hizmetleri, firmamız bünyesinde kendine üst düzey kalite ayrıcalığıyla yer bulur. Kişilerin ve kurumların taleplerini daima aynı özenle cevaplayan firmamız, daha güvenli yaşam ve çalışma alanlarının oluşturulmasında büyük pay sahibidir.

Bu itibarla, Aliağa Güvenlik ve Kamera Sistemleri olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 1. Kamera kurulumu ve bağlantı ayarlarının yapılandırılması,
 2. Aşırı voltaj veya akım gibi güç dengesizliklerinin giderilmesi,
 3. Kablo çekim ve kamera ilâve işleri,
 4. Modem port yönlendirme (Kameranın internetten izlenebilmesi için gerekli ayarların uygulanması),
 5. Montaj ve demontaj, kamera taşıma,
 6. Yedekleme, harddisk formatlama, kayıt durdurma ve silme, cctv sistem konfigürasyonu, harekete duyarlı kayıt ayarı, polis ve diğer kolluk kuvvetleri için kamera kayıtlarını hazırlama gibi işlemler,
 7. Kamera konum ve açılarının kontrol edilerek gerekiyorsa düzeltilmesi,
 8. Lensler, IR LED'ler, koruma kapakları ve optik bileşenlerin, diğer ekipmanların temizliği, gerekiyorsa değişimi,
 9. Kullanıcı ekleme ve yetkilendirme,
 10. Unutulan dvr parolasının resetlenmesi,
 11. DVR Kayıt cihazlarının onarım ve bakımı,
 12. Görüntü kalibrasyon kontrolü ve ayarlaması,
 13. dvr kayıt cihazı versiyon yükseltme,
 14. Yazılım güncellemeleri,
 15. Gece görüş arızası, IR CUT arızası; TVL, HDCVI, AHD, analog ve IP kamera arızaları gibi problemlerin giderilmesi.
 16. Ayrıca; kamera kullanımına ilişkin gerekli eğitim ve dokümantasyon desteğinin sağlanması da, Aliağa güvenlik kamerası teknik destek hizmetlerinin muhtevasına dâhil faaliyetlerimizden bir diğeridir.

Orijinal ürünler, güncel teknoloji ve kalifiye personeller ile hizmet veren Aliağa kamera bakım onarım firmamız, sizin taleplerinizi de karşılamaya hazırdır.

Cihazınıza ilk günkü performansını geri kazandıracak olan firmamız, ev veya iş yerinizdeki güvenlik kameralarınızdan her daim en iyi verimi elde etmenizi mümkün kılacaktır.

Kamera Bakım Onarım Nasıl Yapılır? Güvenlik Kamerası Teknik Destek Aşamaları:

 1. Öncelikle; kablo altyapısı, kayıt cihazları, güvenlik kameraları ve sabit diskler incelenir.
 2. Böylelikle mevcut sorunların neler olduğu tespit edilir.
 3. Rutin test ve kontroller, temizlik ve bakım işlemleri gerçekleştirilir. Örneğin; kameraların dış muhafazaları ve camları temizlenir. Görüntü, saat ve tarih ayarlarının doğru olup olmadığına bakılır, netlik ve zaman ayarları yapılır, bozulmuş yön ve açılar varsa düzeltilir.
 4. Belirlenen ârızalar varsa bunlar, uygun çözüm yöntemleri ve ekipmanlarla ortadan kaldırılır.
 5. Kırık, yıpranmış veya hasarlı parçalar onarım görür veya değiştirilir.

Aliağa Kamera Bakım Onarım Ekipmanları Nelerdir? Profesyonel Kamera Bakım Onarım Ürünleri:

Bu tür işlemlerde yüksek kalite standartlarına sahip, birinci sınıf ana ve yan ekipmanlardan faydalanılır. Orijinalliği, güçlü ve dayanıklı yapısı, kompakt tasarımları ile nitelikli bir kamera deneyimine imza atmaya imkân tanıyan bu ürünler; arıza tespit, giderme ve periyodik bakım işlerinde vazgeçilmez bir yere sahiptir.

Güvenlik konusunda hassasiyet sahibi kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı başaran bu malzeme ve araç-gereçlerden birkaçını şöyle ifade edebiliriz:

 1. Aktif ya da pasif soğutuculu, farklı amper-volt değerlerine sahip kamera adaptörleri,
 2. OSD menü kontrolcüleri,
 3. Kamera buatları,
 4. Manyetik kartlar,
 5. Dedektor tabanları,
 6. Fırçalı hava pompaları,
 7. Sensör silme çubukları,
 8. Onarım anahtarları,
 9. Özel püskürtme spreyleri (Bu ürünler; su baskını, hareket, ısı, gaz ve duman sensörlerinin gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını tek tek kontrol etmeye yarar.),
 10. Kablolu Bnc soketler,
 11. Toz ve su geçirmez kamera muhafazaları (Bunlar, kullanılan aygıtların mevsim koşullarından olumsuz etkilenmesini önlemeye yönelik olarak geliştirilir.),
 12. Şerit LED adaptörler,
 13. Karbon temizleme kalemleri,
 14. Lens temizlik kit veya setleri (Örnek vermemiz gerekirse bu tip setlerde; lens temizleme kalemi, solüsyonu ve mendili, mercek/optik temizleme sıvısı gibi ürünler bulunur.),
 15. Hava spreyleri, ekran temizleyici sprey çeşitleri,
 16. Temizleyici kâğıt,
 17. Kamera temizliğine özel, yumuşak yapılı, çizik oluşturmayan fırça ve bezler (Örneğin; filtre, objektif ve lensler için microfiber temizlik bezleri.),
 18. Powerjack vb.

Değişik kamera modellerinin bakım ve onarım işlemlerini en uygun ürün ve yöntemlerle kusursuz şekilde gerçekleştiren firmamız, aygıtlarınıza herhangi bir zarar gelmemesi için gereken tedbirleri alacak ve onlara sizin gibi hassasiyetle yaklaşacaktır.

Güvenliğinizi sizin kadar önemsemekte olan firmamız, odağına aldığı mükemmel kaliteden hiçbir zaman taviz vermez.

Sisteminizde beklenmeyen sorunlar oluşmasını engellemek ve muhtemel güvenlik açıklarını ortadan kaldırmak için; siz de profesyonel kamera bakım onarım alanında bize başvurabilir, aradığınız çözümü firmamız farkıyla kolayca bulabilirsiniz.

Bütün teknik sertifikasyonlara sahip, tecrübeli ve dinamik ekibimiz yardımıyla ev veya iş yeri kameralarınızın bakım&onarım ihtiyaçlarını karşılayabilir, güvenlik sisteminizde hiçbir zaafiyet oluşmasına izin vermeden cihazlarınızı problemsiz kullanmayı sürdürebilirsiniz.