Hırsız Alarm Sistemleri

Aliağa Güvenlik & Kamera Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

 

Hırsız alarm sistemleri; müstakil evler, apartmanlar, fabrikalar, iş yerleri gibi çeşitli alanlarda hırsızlık, gasp ve soygun gibi tehlikelerin önlenmesi ve potansiyel suçlulara karşı caydırıcı nitelik taşıması için kullanılan gelişmiş araç ve cihazlar bütünüdür.

Hırsızların kâbusu olan ve güvenlik seviyesinin artırılmasına ciddi bir katkı sunan bu sistemlerin farklı teknolojilerle entegre edilerek, yangın ve su basması gibi durumlarda da alarm vermesi sağlanabilir.

Bir mülke yönelik olarak gerçekleştirilecek kötü amaçlı girişimlere karşı etkili bir tedbir olan bu sistemler; hırsızlığın yanı sıra, zarar verme gayesi taşıyan farklı eylemlerin engellenmesinde de büyük rol üstlenir.

İzinsiz giriş teşebbüslerini algılayıp kişilere uyarı gönderen ve durumdan hemen haberdar olmasını sağlayan hırsız algılama sistemleri, olaya hızlı bir şekilde müdâhil olunmasına imkân tanır.

Siz de; yaşam ve çalışma alanlarının vazgeçilmezi Aliağa hırsızlık alarm sistemleri için bizi tercih edebilir, üstün kalitemizin ayrıcalığıyla güvenliğinizi en yüksek seviyeye taşıyabilirsiniz.

Hırsız Alarm Sistemleri Nedir? Aliağa Hırsız Algılama Sistemleri

Kötü niyetli kişilerin mülkünüzü ve maddî varlıklarınızı hedef alan davranışlarına engel olmak gayesiyle tasarlanan, olası tehditleri algılayarak sizi îkaz eden mekanizmaların başında hırsız alarm sistemleri gelir.

Bunlar; hem yapıları, hem de yapıların etrafını davetsiz misafirlerden korumak üzere geliştirilmiş elektronik güvenlik sistemleridir.

Bunlar koruma altındaki bölgelerden birinin ihlâl edildiğini saptadıkları zaman, hem mülk sahibine hem AHM yani Alarm Haber Alma Merkezi'ne bilgilendirmede bulunabilir.

Aliağa Hırsız Alarm Sistemi Avantajları Nelerdir?

Sizin için madden ve mânen değerli olan şeyleri daha iyi muhafaza etmenize olanak tanıyan hırsız algılama sistemlerinin başlıca avantajları şunlardır:

 1. Mâlî kayıplar yaşama riskinizi en aza indirir.
 2. Potansiyel suçlulara karşı caydırıcıdır. Onları tespit ettiğinde yüksek desibel alarm sesi ile korkutur ve daha sonra flaşörleri patlatır. Bunlar ise hırsızı, teşebbüs ettiği kötü niyetli eylemden vazgeçirmek için yeterli gelebilir.
 3. Kendinizi daha emniyette hissetmenizi sağlar. Böylece yaşam konforunuzu ve kalitenizi artırır.
 4. PGM kontrolleriyle ısıtma, aydınlatma gibi alanlarda da çözüm sunabilen bu sistemler, çeşitli bina ve ev otomasyonlarının gerçekleştirilmesinde de kullanılır.
 5. Dünyanın neresinde olursanız olun iş yerinizi ya da evinizi mobil uygulama üzerinden takip etmenize izin verir. Böylece mülkünüzden uzaktayken içinizin rahat etmesini sağlar ve işinize daha huzurlu bir şekilde konsantre olmanızı mümkün kılar. Zira ters bir durum olduğunda, sistemin bildirim yollayarak sizi hemen uyaracağını bilirsiniz. O sebeple aklınız evinizde kalmaz. Endişelerinizi bir kenara bırakarak, yapmanız gereken şeylere odaklanmayı başarırsınız.
 6. Öte yandan; Aliağa hırsız alarm sistemleri, yalnızca maddî hasar ve zararların önüne geçmekle kalmaz. Aynı zamanda can güvenliğini korur. Kötü niyetli kişilerin; gerçekleştireceği zararlı eylemlerden doğacak fiziksel, mental ve ruhsal problemleri de engellemiş olur.
 7. Ayrıca iş yerlerinde personel, ürün, malzeme, araç-gereç ve makine güvenliğinin sağlanması için yine hırsız algılama sistemlerine başvurulur.

Aliağa Hırsız Alarm Sistemleri Nelerden Oluşur? Aliağa Hırsız Algılama Sistemleri Bileşenleri:

Kontrol paneli ve sensörler, bu sistemlerin temel yapı taşı durumundadır. Anahatlarıyla; şifreleme paneli, hareket dedektörü ve ana kasadan meydana gelen bu sistemlerde; trafo, akü, devre kartı gibi elemanlar görev yapar.

Elektrik kesintisi yaşandığında aküler devreye girerek olası aksaklıkların önüne geçer ve sistemin sorunsuz çalışmaya devam etmesini mümkün kılar. Devre kartı ise röle ve ana işlemci olmak üzere iki ana kısımdan oluşur.

Hareket dedektörüne gelince; bu, hırsızlık sırasında hareket eden ve ısı yayan canlı objeleri algılamakla görevlidir. Böylelikle sistemin, belli bir alana izinsiz girmeye çalışan kişileri tespit etmesi mümkün olur ve ardından da hemen alarm uyarıları devreye sokulur.

Buna ilâveten, hırsız algılama sistemlerinde yer alan diğer bazı donanımları ise şöyle sıralayabiliriz:

 1. Panik butonu,
 2. Cam kırılma dedektörü,
 3. Uzun menzilli dedektörler,
 4. Flaşör ve dış siren (Dedektörlerde herhangi bir algılama olursa, hemen aktif olur ve yüksek ses ile alarm durumuna geçer.),
 5. Manyetik kontaklar (Alarm kuruluyken pencere veya kapılardan biri açıldığında ana santrale sinyal verir. Bu sayede alarm etkinleştirilir.)
 6. Çıkış talebi dedektörleri,
 7. Çarpma ve sismik dedektörleri vb.
 8. Bunun yanı sıra; hırsız algılama sistemlerine istek doğrultusunda gaz, yangın dedektörü, seri-paralel dedektör gibi farklı donanımlar bağlanabilir.

Hırsız Alarm Sistemi Çeşitleri Nelerdir? Aliağa Hırsız Alarm Sistemi Modelleri:

Kablolu ve kablosuz olarak farklılık gösteren sistemler; sensör sayısı ve tipi, barındırdığı fonksiyonlar, çalışma prensibi gibi muhtelif faktörler doğrultusunda çeşitlilik arz eder.

Kablosuz Aliağa Hırsız Alarm Sistemleri:

Kurulumu son derece pratik olan bu sistemler, gelişmiş özellikleri ve kullanım kolaylığı sunması ile daha fazla tercih edilir. Özellikle; tarihi yapılar, müzeler, kablolama yapmaya uygun olmayan yerlerde bu sistemlerden faydalanılır.

Söz konusu hırsız algılama mekanizmaları radyo sinyalleri vasıtasıyla çalışır. Sensörler kontrol paneline bağlıdır ve gücünü pillerden alır. Ancak bunların periyodik aralıklarla değiştirilmesi gerekir.

Kablolu Aliağa Hırsız Alarm Sistemleri:

Yapısal kablolama uygulaması gerektiren bu sistemler, bakıma daha az ihtiyaç duymasıyla avantaj sağlar. Kontrol paneline bağlanan elektronik sensörler yardımıyla çalışır.

Hırsız Alarm Sistemleri için Neden Biz?

Üstün kaliteyi bir lüks değil, zorunluluk ve tek seçenek olarak kabul eden Aliağa Güvenlik ve Kamera Sistemleri, varlık göstermeye başladığı günden beri güvenlik sektörünün lokomotiflerinden biri durumundadır. Dayanıklı, fonksiyonel ürünleri ve profesyonel hizmetleriyle firmamız, Aliağa hırsız alarm sistemleri için de en doğru adrestir.

Geniş ürün gamında bütün ihtiyaçlara yanıt verecek teknolojiler barındıran firmamız, evinizin veya iş yerinizin güvenliğini zirveye taşımanızın en iyi yoludur.

Bu doğrultuda, firmamız bünyesindeki Aliağa hırsız algılama sistemleri özellikleri şöyle sıralanabilir:

 1. Yanlış alarmlarla gereksiz paniğe sevk etmez. Son teknoloji ürünü hassas dedektörlerle, daima en doğru kararı verir. Sınıfının en iyi yakalama performansını sağlayan bu dedektörler; evcil hayvan, hareketli nesne veya kuvvetli hava akımı gibi yanlış tetikleyicileri ortadan kaldırır. Bundan dolayı hırsız algılama sistemlerimize tam mânâsıyla güvenebilirsiniz.
 2. Modüler, esnek, hızlı ve işlevseldir. Gelişmiş tasarım özellikleri dolayısıyla daha kolay ve güvenli bir kurulum fırsatı sunar.
 3. Güçlü şifreleme teknolojisi, kısa devre koruması, sabotaj kontrolü, telefon hatları veya internet üzerinden bildirim gönderme, uzaktan kumandayla kontrol, akıllı ev entegrasyonu gibi özelliklerle donatılmıştır.
 4. Haftalık, hâricî ve dâhilî Programlı Kurulum Modları mevcuttur.
 5. Zone tipleri, kurma ve devreden çıkarma sürelerini özelleştirmek mümkündür. Siren çalma sayısı ve süresi ayarlanabilir.
 6. Her parçası bir yapboz gibi birbirini tamamlar. Bu itibarla ihtiyaçlarınıza, gelişmiş sensörlerinden kontrol panellerine kadar tüm donanımlarıyla eksiksiz bir çözüm sağlar.
 7. Konutları, tesisleri, iş yerlerini bekleyen çeşitli risklerin minimize edilmesinde etkin rol oynar. Kendinizi, sevdiklerinizi, mülklerinizi, varlıklarınızı daha iyi korumanıza imkân tanır.

Siz de; Aliağa hırsız alarm sistemleri modelleri ve fiyatları listesini inceleyip karşılaştırma yapmak için zengin ürün yelpazemize göz atabilir, gereksinimleriniz doğrultusunda en câzip fiyatlı ve işlevsel teknolojiye firmamız güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Bağımsız perakende mağazaları gibi daha küçük çaplı uygulamalardan; bankalar, depolar ve ofis binaları gibi büyük ve kapsamlı projelere kadar her alana yönelik doğru çözümler sunan firmamızın rengârenk ürün ve hizmet koleksiyonunda, aradığınızı kolayca bulmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.