Güvenlik Sistemleri

Aliağa Güvenlik & Kamera Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

 

 

Güvenlik sistemleri; alarmlar, yangın algılayıcılar, kamera ve benzeri cihazlar başta olmak üzere, çeşitli olumsuz durumları önlemeye veya erken tespit edip müdâhalede bulunmaya yönelik uygulamalar bütünüdür.

 Çalışma ve yaşam alanlarının daha konforlu, huzurlu ve emniyetli yerler hâline getirilmesinde büyük pay sahibi olan güvenlik sistemleri; maddî ve mânevî kayıpların engellenmesi ya da en aza indirilmesi, suç oranlarının azaltılması, bir suç işlendiğinde fâillerinin daha hızlı ve kolay bulunması gibi pek çok amaca hizmet eder.

Profesyonel Aliağa güvenlik sistemleri firması olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin odak noktası; güvenliğinizi en üst düzeye çıkarmak, kendinizi ve sizin için değerli olan her şeyi koruma altına almanızı sağlamaktır. Hem güçlü bir tedbir, hem de telâfi mekanizması olarak varlık gösteren gelişmiş güvenlik sistemi çözümleri; canınızı, malınızı, evinizi, iş yerinizi ve diğer varlıklarınızı teminat altında tutmanız için firmamız tarafından hassasiyet ve ustalıkla sunulur.

Güvenlik Sistemleri Nedir?

Beklenmeyen olumsuzluklara karşı hazırlıklı olmayı mümkün kılan güvenlik sistemleri; olası problemleri ânında fark edip daha hızlı aksiyon alma imkânı tanıyan çeşitli mekanizma, cihaz, yöntem, araç-gereç, uygulama, yazılım, donanım ve ekipmanları ifade eder.

Herhangi bir yere izinsiz ve yetkisiz girişlere mânî olan sistemler, ayrıca bu tarz girişimlerin takibi ve raporlanmasında da görev alır.

Fiziksel güvenlik sistemleri canlıların, para ve benzeri maddiyat değeri olan şeylerin, ortamdaki obje ve eşyaların güvenliğini sağlamayı amaç edinir. Dijital güvenlik sistemleri ise verilerin içeriğini korumaktan, bütünlük ve tutarlılığını devam ettirmekten, üçüncü şahıslarca ele geçirilmesini önlemekten sorumludur.

Entegre elektronik cihazlardan meydana gelen ve merkezî bir kontrol paneliyle çalışan bu sistemler, giriş izinlerini yetkilendirmek ve istenen alanları korumaya almak gayesiyle tercih edilir.

Yaşanan olumsuz durumlarda müdâhalenin gecikmesini önleyen ve yapılması gerekenlerin tam vaktinde, doğru şekilde yerine getirilmesine yardımcı olan bu sistemler, kişileri daha çabuk harekete geçirerek muhtemel zararların engellenmesine katkıda bulunur.

Yenilikçi güvenlik sistemi çözümleri ile yaşamın her alanında fark meydana getiren firmamız; hizmet süreçlerinde projelendirme aşamasından kurulum ve montaja kadar her adımı titizlikle koordine eder. Hem özel hayatınız hem de iş yaşamınızda ayrıcalığı anbean hissetmenizi sağlayacak olan güvenlik sistemlerimiz, size huzurun kapılarını aralamaya ve her gün, konfor düzeyi yüksek bir deneyim yaşatmaya hazırdır.

Güvenlik Sistemleri Avantajları Nelerdir? Aliağa Güvenlik Sistemleri Neden Önemli?

İnsanların kendisi, sevdikleri ve maddî varlıkları için duyduğu çeşitli endişeleri azaltan güvenlik sistemleri, birçok kötü olayın önlenmesinde büyük rol oynar. Örneğin;

 • Yangın,
 • Su baskını/sel,
 • Yaralama,
 • Tâciz,
 • Hırsızlık, kapkaç,
 • Gaz kaçağı bunlardan bazılarıdır.

Sıra dışı bir durum gerçekleştiğinde kişileri anlık olarak uyaran güvenlik sistemleri; ambulans, itfaiye, polis gibi yetkililerin olaya daha kısa sürede müdâhil olmasını da kolaylaştırır.

Bu doğrultuda, Aliağa güvenlik sistemleri avantajları kısaca şöyle sıralanabilir:

 1. Olumsuz durumları henüz tecrübe etmeden etkili bir şekilde önlem almaya imkân tanır. Böylece tehlikelere karşı hazırlıklı olma fırsatı verir.
 2. Kötü bir şey yaşandığında hemen sizi haberdar ederek, gerekeni hızlıca yapmayı daha kolay hâle getirir. Öyle ki; gerçekleşecek herhangi bir hasarda, 1 dk gibi kısa bir süre, âcil müdâhalede bulunup durumu kontrol almak için yeterli olabilir.
 3. Bütün alanı gözetim altında tutmaya yarayan kameralar, olası bir suç veya işgal teşebbüsü fark edildiğinde âcilen aksiyon alma olanağı doğurur. Hem bu sayede, koruma için gereken güvenlik personeli sayısını da azaltır.
 4. Evinizi, eşyalarınızı, iş yerinizi, aracınızı, sizi ve sevdiklerinizi büyük risklerden kurtarır.
 5. İçinizin daha rahat etmesini sağlar. Kaygı ve tedirginliklerinizi azaltır; daha mutlu, huzurlu, stressiz bir yaşam sürme olanağı sunar.
 6. İş yerlerinde çalışma verimini artırır. Güncel ve gelişmiş güvenlik sistemleriyle korunduğunu bilmek, kişilere kendilerini emniyette hissettirir ve bu, çalışma performansına pozitif yansır.
 7. Güvenlik elemanlarının işini kolaylaştırır. İnsan sağlığı için tehlikeli olan, güvenlik görevlilerinin asla erişemeyeceği veya kontrol etmekte güçlük yaşayacağı bölgeleri kolaylıkla gözetlemek mümkün hâle gelir. Örneğin; petrol boru ve kanalizasyon hatları, nükleer ve kimyasal santraller bunlardan bazılarıdır.
 8. Ayrıca; Aliağa güvenlik sistemleri, birçok suç için caydırıcılık özelliğine sahiptir. Örneğin; hırsızlık yapmaya niyetlenen biri güvenlik sisteminin varlığını fark ettiğinde, bundan vazgeçebilir.
 9. Kötü bir durum meydana geldiğinde oluşabilecek zararları en aza indirir. Bu sayede büyük kayıpların yaşanmasına, yatırımlarınızın boşa gitmsine veya oluşan zararları telâfi etmek için birikimlerinizi harcamanıza engel olur.
 10. Öte yandan; güvenlik sistemlerinin mühim bir bileşeni olan kameralar, adlî bir olay yaşandığı zaman, kayıtları delil olarak kullanabilmeyi sağlar. Böylelikle suçluların daha rahat bulunup cezalandırılmasına destek olur.
 11. Bunlara ilâveten güvenlik sistemi çeşitleri, gözetleme amaçlı olarak da sıkça kullanılır. Meselâ; tünel ve otoyollardaki trafik akışını gözetleme, ormanların yangınlara karşı gözetlenmesi, insan kullanımının tehlikeli ve zor olduğu endüstriyel otomasyon uygulamaları sırasında kameraların kullanımı buna örnektir.

Yine; polis teşkilâtının kullandığı ‘MOBESE’ yani ‘Mobil Sistem Entegrasyonu’, güvenlik ve gözetleme ağı sayesinde, trafik kuralı ihlâli yapan veya çalıntı araçların plakalarıyla ânında fark edilmesini sağlar.

Siz de; maddî ve mânevî zararlarla karşılaşmak istemiyor, kendinizi ve değer verdiklerinizi profesyonel güvenlik sistemleri ile muhafaza etmeyi arzuluyorsanız, tercihinizi firmamızın efektif çözümlerinden yana kullanın!

Sizin için kıymetli olan her şeyi, sizler kadar önemseyen Aliağa Güvenlik ve Kamera Sistemleri ile, bireysel ve kurumsal tüm ihtiyaçlarınızı tek noktadan karşılayın!

Her ihtiyaç ve bütçeye uygun alternatifleriyle beklentilere yanıt veren firmamızın zengin ürün ve hizmet seçkisini inceleyerek; aradığınızı kolayca, üstelik câzip fiyata, yüksek kalite garantisiyle bulun!

Aliağa Güvenlik Sistemleri Nerelerde Kullanılır? Profesyonel Güvenlik Sistemi Kullanım Alanları Nelerdir?

Bu alanları belli sektörler, mekânlar ve meslek grupları ile sınırlamak mümkün olmasa da, güvenlik sistemlerine en çok ihtiyaç duyulan yerlerden bazıları şu şekildedir:

 1. Geçiş noktaları,
 2. Sınır kapıları,
 3. Halka açık yerler,
 4. Toplu taşıma araçları,
 5. Konferans salonu, sinema ve tiyatro gibi kapalı alanlar,
 6. Bilgisayar ve ağ, kurumsal veri güvenliğinin gerekli olduğu alanlar,
 7. Ofisler; dükkân, bina ve tesisler,
 8. Yüksek hijyen gerekliliği bulunan üretim alanları,
 9. Kişiye özgü kasalar,
 10. Hastaneler ve diğer tıbbî çalışma alanları.

Siz de; korumak istediğiniz alanların büyüklüğü, özellikleri ve spesifik ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun güvenlik sistemi çözümüne, firmamızın kusursuz kalitesi sayesinde sahip olabilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri Nasıl Çalışır? Aliağa Güvenlik Sistemi Mekanizmaları:

Özellikleri ve kullanım alanları doğrultusunda bu sistemlerin çalışma prensibi farklılık gösterir. Örnek vermemiz gerekirse; tipik bir güvenlik sisteminde karşımıza çıkan bazı bileşenler şöyledir:

 1. Akıllı kilitler,
 2. Erişim kontrol ve zaman kontrol yazılımları,
 3. Terminaller,
 4. X-Ray cihazları,
 5. Alarmlar,
 6. İnterkom Sistemleri,
 7. Kontrol panelleri.

Güvenlik sistemlerinin yapısında bulunan sensörler, belirli bir konuma kurulan komuta merkezi veya kontrol paneli ile iletişim kurarak çalışır. Bu sayede giriş noktalarının güvenli hâle getirilmesini mümkün kılan sistemler, erişimi yetkilendirme ve ilgili alanları kontrolünü elinize alma konusunda eksiksiz bir çözüm üretir.

Siz de; arzu ettiğiniz yüksek güvenlik sistemlerinin sağlayacağı konfora bizimle ulaşabilir, hem gündelik hem de çalışma hayatınıza dokunup hak ettiğiniz konfor seviyesini destekleyecek ürünlerimizle huzurunuzu katbekat artırabilirsiniz.

Profesyonel Güvenlik Sistemi Çeşitleri Nelerdir? Aliağa Güvenlik Sistemi Modelleri:

Konutlardan ticari binalara, ofislerden endüstriyel sektörlere, devlet kurum ve kuruluşlarından Avm, mağaza, otel ve benzeri büyük çaplı işletmelere kadar her alanda karşımıza çıkan Aliağa güvenlik sistemleri; tasarım, özellik ve fonksiyonlarıyla birbirinden ayrılır.

Alarm sistemleri, geçiş kartları, personel ve araç takip sistemleri, yangın algılama mekanizmaları gibi pek çok başlık altında çeşitlenen güvenlik sistemi türleri, teknolojinin gücüyle hayata konfor katar.

Bu çerçevede, genel olarak bazı güvenlik sistemi çeşitleri şöyle sıralanabilir:

 1. Ev Güvenlik Sistemleri:

Müstakil evler, site ve apartmanlarda vazgeçilmez bir yere sahip olan bu güvenlik sistemleri, hanenizi her türlü tehlikeye karşı korumayı amaçlar. Hırsızlık ve yangından gaz kaçağına kadar pek çok riske yönelik koruma sunmak üzere geliştirilen bu sistemler, ev kazalarının engellenmesinde de önemli bir görev üstlenir.

Bilhassa; çalışan anne-babaların, çocuğu evde tek başınayken onu tehlikelere karşı savunmasız bırakmamak, herhangi bir olumsuzlukta bundan hemen haberdar olmak için güvenlik sistemlerine büyük ihtiyaç duyar. Yine; bebeğini bakıcıya emânet etmek durumunda kalan; evinde engelli, hasta veya yaşlı bir birey yahut evcil hayvanı bulunan kişiler, onların güvenliğini temin etmek için bu sistemlerden yararlanır.

Kötü niyetli eylemlere, sel ve yangın gibi doğal âfetlere karşı hayat kurtarıcı bir konumda bulunan güvenlik sistemleri, evinizde olup bitenleri eş zamanlı olarak takip etme fırsatı da sunar.

Örneğin; çocuğunuz ya da köpeğiniz evde tek iken, neler yaptıklarını güvenlik kamerasından izleyebilir ve hatta bunu yaparken, onlarla kamera sayesinde konuşabilirsiniz. Evinizde bir çalışan varsa onun izniniz dışında bir şey yapıp yapmadığını denetlemek için yine güvenlik kamerasından faydalanabilir; yaşlılık ve engellilik gibi özel durumlara sahip yakınlarınızın durumunu kameradan izleyerek âciliyet arz eden bir şey olduğunda, hemen harekete geçebilirsiniz.

 1. Alarm Sistemleri:

Olağanüstü bir durum olduğunu algıladığında yüksek sesle uyarı veren bu sistemler, büyük tehlikelerin bertaraf edilmesinde önemli bir yere sahiptir. En yaygın alarm sistemi çeşitlerinden bazıları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Panik butonu alarmı,
 • Su baskını alarmı,
 • Gaz kaçağı alarmı,
 • Yangın alarmı,
 • Âcil sağlık alarmı,
 • Hırsızlık alarmları.

Mekâna yabancı biri girdiğinde veya belirli özel durumlar gerçekleştiğinde uyarı verecek şekilde tasarlanmış olan bu sistemler, hassas sensörleriyle harekete duyarlı olarak çalışır. Yangın alarmları ise tehlikeyi; alev, sıcaklık, ısı ve duman dedektörleriyle algılar.

 1. Kapı Güvenlik Sistemleri:

Mekâna giriş ve çıkışları kontrol altında tutmaya yarayan bu uygulamalar; turnike, personel geçiş, kartlı geçiş sistemleri gibi çeşitlere ayrılır.

Diğer taraftan, söz konusu sistemlerin muhtevasına dâhil olan bazı uygulamaları da şöyle sıralayabiliriz:

 1. Yüz tanıma,
 2. Parmak izi tanıma,
 3. Kapı şifreleme,
 4. İris tanıma.
 1. Elektronik Güvenlik Sistemleri:

İzinsiz giriş kontrolü, alarm, erişim kontrolleri gibi işlemleri, batarya üzerinden veya şebeke elektriğinden aldığı güç ile gerçekleştiren ekipmanların oluşturduğu sistemlerdir.

İş yerlerinde sıklıkla kullanılan bu Aliağa güvenlik sistemleri, potansiyel zararlardan kaynaklanabilecek giderleri en aza indirgeyerek işletme bütçesine ciddi katkılar sağlar.

Anons uyarı sistemleri ve ürünlerin üstüne yerleştirilen alarmlar, en popüler elektronik güvenlik sistemlerine örnek teşkil eder.

 1. Biyometrik Güvenlik Sistemleri:

Bunlar; herkesin kendine özgü olan yüz    şekli, ses, avuç içi, parmak izi ve iris gibi özelliklerini tanımlamak için geliştirilmiştir.

Bankalar, kamu alanları, finansal hizmet sağlayıcıları, muhtelif kurum ve ilşetmeler tarafından tercih sebebi olan bu güvenlik sistemi türü, çeşitli kimlik doğrulama yöntemlerine dayanır. İşlemi yapanın gerçek kişi olduğunu doğrulayabilmek, söz konusu sistemler sayesinde mümkün olur. Dijital platformlarda da karşımıza çıkan biyometrik güvenlik sistemlerinin kullandığı bazı yöntemler şöyledir:

 1. Retina tarama,
 2. Parmak    izi tanımlama,
 3. Yüz tanıma,
 4. DNA verileri vs.

En iyi Aliağa güvenlik sistemleri firması olarak haklı bir üne kavuşmamızı sağlayan yenilikçi ürünlerimiz, bu tür biyometrik mekanizmaları da kapsar.

 1. Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri:

Bir evin güvenliği için gerekli her türlü mekanizmayı bünyesinde barındıran bu sistemler; evin gerek dışarıdan, gerekse içeriden optimum şekilde korunmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Siz evde değilken evinize sizin yerinize göz kulak olacak ve sizi, felâket senaryolarını düşünmekten kurtaracak bu sistemler, tüm donanımlarıyla birlikte âdetâ bir orkestra gibi çalışır.

Bu doğrultuda, bahsi geçen sistemlerin bazı elemanlarını şöyle listeleyebiliriz:

 1. Uzaktan kumandalı anahtarlık,
 2. Erişim sensörleri,
 3. Dokunmatik tuşlu, sesli takım konsolu,
 4. Ev alarm sistemi,
 5. Akıllı ampul, priz ve ziller; hareket, kapı ve pencere sensörleri,
 6. Kamera sistemleri.

Siz de; can ve mal güvenliğinizi korumanın öncelikli yöntemi, ev ve iş yeriniz için zorunluluk olan profesyonel güvenlik sistemlerine, firmamız farkıyla kavuşabilirsiniz. En iyi Aliağa güvenlik sistemleri firması arayışına yanıt veren bu adresten, ihtiyaç duyduğunuz etkin ve gelişmiş çözümü kolayca edinebilirsiniz.

 1. Araç Güvenlik Sistemleri:

Otomobiller, binek ve hafif ticari araçlar gibi pek çok kullanım alanına sahip bu sistemler, kontrolü her an elinizde tutmaya ve daha keyifli, konfor odaklı bir sürüş deneyimi yaşamaya imkân verir. Alarm ve kamera sistemlerinin yanı sıra araç takip uygulamaları da bunlar içerisinde bir hayli popülerdir.

Öte yandan; araç güvenlik sistemlerinin diğer bazı çeşitleri de, şu şekilde tasnif edilir:

 1. Portatif ve statik (sabit) araç altı görüntüleme,
 2. Mantar Bariyer ve Road blocker sistemleri,
 3. Akordiyon ve kollu bariyer Sistemleri,
 4. Mobil DVR sistemleri,
 5. CCTV kamera sistemleri.

Aliağa Güvenlik Sistemleri Firması Olarak Neden Biz?

Çünkü biz; ‘aklınız sevdiklerinizde, gözünüz arkada kalmasın!’ istiyor, tüm hizmetlerimizin temeli olan bu arzu doğrultusunda en etkili ve gelişmiş çözümleri sunmaya çalışıyoruz. ‘İyisini’ değil, bilakis hep ‘en iyisini’ hedefliyor; üst düzey kalitemizi ‘iddia’ etmekle kalmayıp, her hizmetimizde ‘ispat’ etmeyi başarıyoruz.

Nitelikli güvenlik uygulamaları, modern ve dayanıklı ürünler ile hayata dokunuyor, konforu zirveye çıkararak hem iş hem de özel yaşantınızda iz bırakıyoruz.

Öyleyse; Aliağa güvenlik sistemleri firması olarak tercihinizi bizden yana kullanıp, beklentilerinizin ötesine geçecek profesyonelliğimize güvenin! Mükemmeliyetçi hizmet ilkesiyle hareket eden ve müşterilerini ailesinden bir parça olarak gören firmamız bünyesindeki inovatif teknolojilerle, kendiniz ve çevreniz için katma değer meydana getirip hayatınıza renk katın!