Bilgisayar Bakım & Onarım

Aliağa Güvenlik & Kamera Sistemleri

Bilgisayar Bakım & Onarım

Bilgisayar Bakım & Onarım

Bilgisayar Bakım&Onarım

Bilgisayar bakım&onarım alanında nitelikli hizmetleriyle ön plana çıkan Aliağa Güvenlik ve Kamera Sistemleri; ağ, yazılım ve donanım problemlerine etkin çözümler sunar. Cihaz ve sistemlerinizi eski kararlılık ve fonksiyonelliğine geri kavuşturan ekibimiz; onları yıllar boyu sorunsuz bir şekilde, ilk günkü performansıyla kullanmanıza imkân tanır.

Bütün spesifik ve kompleks bilgisayar sorunlarına hızlı, güvenilir, gelişmiş çözümler üreten Aliağa Güvenlik ve Kamera Sistemleri, cihazınızdan aldığınız verimi en üst noktaya taşır.

Laptop, tablet ve bilgisayar tamiri-bakımı alanlarında profesyonel faaliyet gösteren firmamız, tüm teknik ve donanımsal sorunlarınızı; tam vaktinde, en doğru ve etkili yöntemlerle ortadan kaldırır.

Marka ve model fark etmeksizin her PC’ye yönelik bakım&onarım uygulamalarını titizlikle gerçekleştiren uzman kadromuz, cihazınıza sizin kadar değer verir ve bu hassasiyetini tüm faaliyetlerine yansıtır.

Yerinde servis, uzak masaüstü bağlantısı, gerekli durumlarda WhatsApp ve telefon desteği gibi hizmetleriyle firmamız; müşterilerine, her an onların yanında olduğunu hissettirir.

Birebir ve yoğun ilgisiyle ayrıcalıklı bir hizmet alma deneyimine imkân tanıyan firmamızın Aliağa bilgisayar bakım ve tamir alanındaki faaliyet yelpazesi, tüm ihtiyaçlara cevap verecek kadar geniştir.

Bilgisayar Bakım ve Onarım Hizmetleri Neden Önemli?

Hem gündelik yaşamda, hem iş ve eğitim hayatında vazgeçilmez bir yere sahip olan bilgisayarların önemi tartışılmazdır. Hâl böyleyken; bilgisayarımızın düzgün çalışmasını zorlaştıracak veya onu kullanmamızı tamamen engelleyecek sorunları, bir an evvel çözüme kavuşturmak gerektiği de izâha muhtaç değildir.

Gerek mevcut yapının korunması, gerekse dijital sistemler üzerine kurulan işleyişin devamı için bilgisayarları doğru kullanmak, oluşan aksaklık ve ârızalara hemen çözüm bulmak şarttır.

Bu doğrultuda, Aliağa bilgisayar bakım onarım hizmetleri ile kavuşabileceğiniz bazı avantajlar şunlardır:

 1. Cihazınızı eski hız ve performansıyla kullanmayı sürdürürsünüz. Belli aralıklarla gerçekleştirilecek bakım işlemleri sayesinde bilgisayarınızın dayanıklılığını artırıp kullanım ömrünü uzatır, böylelikle potansiyel sorunların da önüne geçersiniz.
 2. Bilgisayarsız kalmanın veya sisteminizi önceki gibi sağlıklı bir şekilde kullanamıyor olmanın yol açacağı zararları engellersiniz. Donanımlarınız bozulduğu için asla zaman ve iş kaybına uğramaz, yedekleme hizmetimiz sayesinde de verilerinizi güvenle muhafaza edersiniz.
 3. Bilgisayarlar vasıtasıyla gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin ve süreçlerin sekteye uğramasını önler; iletişim-haberleşme, veri&bilgi transferi gibi hiçbir alanda işlerinizin kesintiye uğramasına izin vermemiş olursunuz.
 4. Öte yandan; Aliağa bilgisayar bakım hizmetiyle daima en güncel donanım ve yazılımlara kavuşur, böylece yenilikçi teknolojilerin gerisinde kalmazsınız.
 5. Bütçe dostu ve nokta atışı çözümlerimizle olası ekstra harcamaların önüne geçer, yeni bir cihaz almanız gerekmeyeceği için mâliyetten tasarruf edersiniz.
 6. Bunun yanı sıra; Aliağa kurumsal bilgisayar bakım onarım hizmetleri ile işletmenizin verimlilik düzeyini yükseltir, personellerinizin daha hızlı ve efektif çalışmasını sağlarsınız. Kurumsal kimliğinizi yeni teknolojilere gecikmeden, hızla adapte eder ve çağı yakalayan, güçlü bir işletme olmayı başarırsınız.

Tabii ki bu da iş süreçlerinizin ivme kaydetmesi, müşteri ve satış potansiyelinizin genişlemesi, firma ağınızın büyümesi, kârlılık oranınızın artması noktasında büyük bir rol oynar.

Siz de; tüm bu avantajlara, Aliağa bilgisayar bakım&onarım firması olarak bizimle sahip olabilir, üst düzey kalitemizi cihazlarınıza yansıtmanın ayrıcalığını deneyimleyebilirsiniz.

Aliağa Bilgisayar Servisi Nelere Bakar? Bilgisayar Bakım ve Onarım Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Dizüstü veya masaüstü bilgisayarların stabil, istikrarlı ve yüksek verimlilikte çalışabilmesi, olası teknik sorunların önlenmesi için düzenli bakıma ihtiyacı vardır.

Herhangi bir problem yaşanmasa bile periyodik aralıklarla bakım yaptırmak; donanım ve yazılım ârızalarının erken tespit edilip giderilmesi, sistem performansının artırılması ve gerekli iyileştirmelerin uygulanması açısından çok önemlidir.

Diğer taraftan; bilgisayarınızda cihazın çalışmasını olumsuz etkileyecek bir problem oluşması, onarım ve tamir hizmetlerine ihtiyaç duymanıza yol açabilir. Eğer yeterince teknik bilgiye sahip değilseniz; sorunu kendi kendinize düzeltmeye çalışmak, cihazın kullanılamaz hâle gelmesiyle dahi sonuçlanabilir.

O nedenle Aliağa bilgisayar tamir ve bakım firması olarak tercihinizi bizden yana kullanıp, cihazınızı emin ellere emanet etmeniz en doğru seçimdir. Böylece yanlış müdâhalelerin geri döndürülemez sonuçlara yol açmasını ve bunun sebebiyet vereceği gereksiz masrafları engellemeniz mümkündür.

Güvenilir Aliağa bilgisayar servisi arayışına cevap veren firmamız; tüm kamera modelleri gibi, bütün PC modellerine yönelik olarak da tamir ve bakım hizmetleri sunar.

Bu doğrultuda, firmamıza en sık başvuru nedenleri arasında bulunan bazı bilgisayar problemlerini şöyle sıralayabiliriz:

 1. Windows açılmıyor veya güncellenmiyor.
 2. Şifremi unuttum.
 3. USB girişi çalışmıyor/cihaz, bağladığım aygıtı görmüyor.
 4. Laptopa sıvı döküldü.
 5. Ekran kırıldı.
 6. Bilgisayarım çok yavaş.
 7. Yanlışlıkla kayıt defterini değiştirdim/sistem dosyalarından birini sildim.
 8. Format atamıyorum.
 9. Mavi ekran hatasıyla karşılaşıyorum.
 10. Monitörüm sağlam fakat yine de görüntü bozuk.
 11. Hoparlörden ya da kulaklıktan ses gelmiyor.
 12. Bilgisayara kötü amaçlı yazılım/virüs (virüs, malware, solucan, keylogger, truva atı, adware/reklam yazılımı vb.) bulaştı.
 13. İşletim sistemi sürümünü format atmadan yükseltmek istiyorum.
 14. Harddiskimde bad sector hataları mevcut.
 15. Yazıcıyı kaldıramıyorum veya kuramıyorum.
 16. Bellek yükseltmem veya HDD’yi değiştirmem gerekiyor.
 17. Ekran kartı/anakart bozuldu.
 18. İnternete bağlanamıyorum veya kopmalar yaşıyorum.
 19. Klavyenin bazı tuşları basmıyor veya geç tepki veriyor.
 20. Laptop menteşesi sıkıştı, hareket etmiyor veya laptop kasası çatladı/kırıldı.
 21. Kasadan ses geliyor. Laptop fanı çok ses çıkarıyor.
 22. Laptopumun şarjı çok sık bitiyor veya şarj olmuyor.
 23. PC aşırı ısınıyor.
 24. BIOS’a giremiyorum veya BIOS’u güncelleyemiyorum.
 25. Format sonrası verilerim silindi.

Bu ve benzeri binlerce probleme çözüm üreten Aliağa bilgisayar bakım onarım firması; cihazınıza muhteşem bir dokunuş yaparak hayatınızı kolaylaştırmaya, iş süreçlerinizde pay sahibi olmaya ve sizi gereksiz masraflardan kurtarmaya hazırdır.

Bilgisayar Bakım&Onarım Hizmetleri Nelerdir?

Notebook, laptop ve masaüstü bilgisayar modellerinin çevre birimleri, donanım, yazılım ve ağ (network) alanındaki her türlü sorun, bilgisayar bakım&onarım hizmetleri kapsamına dâhil edilir.

Onlardan bazılarını ise şöyle sıralayabiliriz:

 1. Periyodik koruyucu bakım,
 2. Fan ve kasa temizliği,
 3. Isıtma ve soğutma sistemlerinin kontrolü, gerekiyorsa onarılması,
 4. SSD ve RAM takılması,
 5. Donanımsal ârızaların orijinal yedek parçalar ve uygun yöntemlerle çözüme kavuşturulması,
 6. Ekran kartı ve işlemci termal macun değişimi,
 7. Güç kaynağı, power supply, mouse, klavye, mikrofon, ses sistemi, web kamera, gamepad ve PC aksesuarları ile ilgili sorunların giderilmesi,
 8. Sürücü, yazılım ve donanım güncellemeleri,
 9. İşletim sistemi problemlerinin ortadan kaldırılması, format, yeni işletim sistemi kurulumu,
 10. Hata düzeltmeleri,
 11. Sektörel ve ticari programların kurulumu, bunlara yönelik destek ve eğitim hizmetleri,
 12. Yedekleme, data (veri) kurtarma işlemleri,
 13. Yazıcı, kasa, fan, menteşe ekran ve projeksiyon tamiri,
 14. Firewall (güvenlik duvarı) çözümleri,
 15. Modem, kamera ve yazıcı kurulumu,
 16. Anakart, ekran kartı, chipset, harddisk, batarya, RAM, bezel, cover, şarj soketi, değişim,
 17. Virüs temizleme,
 18. Network (ağ) kurulumu ve yönetimi,
 19. PC hızlandırma, performans yükseltme,
 20. Sistemin yeniden yapılandırılması, gerekli ayarların ve bağlantıların konfigürasyon ve optimizasyonu,
 21. -Gerektiği durumlarda, help desk, eleman outsourcing ve benzeri hizmetler,
 22. Sistem takibi, analizi ve raporlama.

Siz de; yaşadığınız problem her ne olursa olsun; Aliağa bilgisayar bakım ve onarım hizmetleri alanında bize başvurarak, cihazınıza dayanıklılık ve işlevselliğini geri kazandırabilirsiniz. Böylelikle hem daima uzun ömürlü, hızlı, verimli bir kullanım deneyimine imza atabilir, hem de yeni bir cihaz almaya ihtiyaç duymayacağınız için bütçenizi de koruyabilirsiniz.

Bilgisayar Bakım Onarım Nasıl Yapılır? Aliağa Bilgisayar Tamir Aşamaları:

İşe; öncelikle sorunun ne olduğunu tespit etmekle başlayan deneyimli teknik ekibimiz, problemi en hızlı giderecek olan yöntemi buna göre belirler.

Donanım ilâvesi, değişimi veya onarımı gerekiyorsa o yönde aksiyon alınırken; yazılımsal sorunlarda yükseltme, güncelleme, kayıt defteri ve sistem dosyalarının onarımı gibi işlemler devreye girer.

Zarar gören donanımlar ise her zaman orijinal parçalarla onarılır veya değiştirilir. Buna ek olarak; veri kaybı yaşayan müşterilerimizin silinen bilgi ve dosyalarına mümkün mertebe eksiksiz şekilde kavuşması için gereken çalışmalar, özen ve titizlikle gerçekleştirilir.

Tüm bunlar sırasında her zaman en yeni, güncel ve etkili yöntemlerden faydalanılır, cihazın zarar görmesine yol açabilecek hiçbir işlem uygulanmaz. Böylelikle müşteri, yanlış bakım veya tamirin beraberinde getireceği risklerden tamamıyla korunur.

Siz de; Aliağa bilgisayar bakım-onarım firması olarak bizi tercih edebilir; müşteri memnuniyet ve isteklerinin ön planda tutulduğu profesyonel çalışma modelimizle yön verdiğimiz hizmetlerden, uygun fiyatlar dâhilinde yararlanabilirsiniz. İşletmeniz için ihtiyaç duyduğunuz planlı, verimli, kaliteli teknik servis hizmetlerine de yine firmamız güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Cihazınızı orijinal standartlara bağlı kalarak onaracak ve bakım işlemlerini hassasiyetle yerine getirecek uzman personellerimiz ile -deyim yerindeyse- bilgisayarınızı hayata döndürebilir; onu eskisinden de güçlü, hızlı, verimli kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.